Madde 1 – Taraflar

1.1. Satıcı

Adı: Oyun Cüzdanım

WhatsApp iletişim numarası: +90 (551) 049-3523

Instagram adresi: @oyun.cuzdanim

İnternet sitesi: https://oyuncuzdanim.com

1.2. Alıcı

https://oyuncuzdanim.com internet sitesinden alışveriş yapan bütün müşteriler.

Madde 2 – Konu

İşbu mesafeli satış sözleşmesinin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait https://oyuncuzdanim.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Alıcı, satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

Madde 3 – Sözleşme Konusu Ürün/Ödeme/Teslimat Bilgileri

Elektronik ortamda alınan ürün/ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, satış bedeli, ödeme şekli, teslim alacak kişi, teslimat adresi, fatura bilgileri, kargo ücreti aşağıda belirtildiği gibidir.Fatura edilecek kişi ile sözleşmeyi yapan kişi aynı olmak zorundadır.Aşağıda yer alan bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Bu bilgilerin doğru olmadığı veya noksan olduğu durumlardan doğacak zararları tamamıyla karşılamayı alıcı kabul eder ve ayrıca bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluluğu alıcı kabul eder.

SATICI gerekli gördüğü durumlarda, ALICI’nın vermiş olduğu bilgiler gerçekle örtüşmediğinde, siparişi durdurma hakkını saklı tutar. https://oyuncuzdanim.com internet sitesinden alının oyunlar Sony login kod olarak teslim edilmektedir ve ALICI bu duruma itiraz hakkı bulunmadığını sipariş verirken kabul etmiş sayılır. SATICI siparişte sorun tespit ettiği durumlarda ALICI’nın vermiş olduğu telefon, e-posta ve posta adreslerinden ALICI’ya ulaşamadığı takdirde siparişin yürürlüğe koyulmasını 15 (onbeş) gün süreyle dondurur. Yoğunluk durumlarında SATICI teslimati geciktirmeyi ve/veya teslimat süresini uzatma hakkını kendinde saklı tutar. ALICI sipariş verirken bu maddeleri kabul etmiş sayılır ve teslimat süresine itiraz etme hakkı yoktur. ALICI’nın bu süre zarfında SATICI ile konuyla ilgili olarak iletişime geçmesi beklenir. Bu süre içerisinde ALICI’dan herhangi bir cevap alınamazsa SATICI, her iki tarafın da zarar görmemesi için siparişi iptal eder.

Madde 4 – Sözleşme Tarihi ve Mücbir Nedenler

Sözleşme tarihi, alıcı tarafından siparişin verildiği tarihten itibaren garanti süresi bitene kadar geçerli sayılır.

Sözleşmenin imzalandığı tarihte mevcut olmayan veya öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini olanaksızlaştıran durumlar, mücbir sebep (Doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. 

Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep durumu 30 (otuz) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğmuş olacaktır.

Madde 5 – Satıcının Hak ve Yükümlülükleri

5.1. Satıcı, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

5.2. Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından https://oyuncuzdanim.com sorumlu değildir. Buna istinaden satıcı, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak alıcı satıcıdan hak iddiasında bulunamaz. 

5.3. https://oyuncuzdanim.com den kredi kartı (Visa, MasterCard, vs.) ile alışveriş yapılabilir. EFT, havale, ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez. 

5.4. https://oyuncuzdanim.com internet sitesinden alının oyunlar ve üyelikler PSN hesabı olarak teslim edilmektedir, CD veya disk kutusu gibi fiziksel bir ürün gönderilmeyecektir. ALICI bu duruma itiraz hakkı bulunmadığını sipariş verirken kabul etmiş sayılır. Bu beyan önceden yapıldığı için SATICI, ALICI’nın bu duruma itirazı ile ödemeyi geri verme yükümlülüğüne sahip değildir.

5.5. Yoğunluk durumlarında SATICI teslimatı geciktirmeyi ve/veya teslimat süresini uzatma hakkını kendisinde saklı tutar. ALICI sipariş verirken bu maddeleri kabul etmiş sayılır ve teslimat süresine itiraz etme hakkı yoktur. Özellikle FIFA serisi, Call of Duty: Modern Warfare gibi yüksek talep olan oyunların teslimatı geciktirilebilir ve ALICI sipariş verirken bu durumu kabul etmiş sayılır. Bu beyan önceden yapıldığı için SATICI, ALICI’nın bu duruma itirazı ile ödemeyi geri verme yükümlülüğüne sahip değildir.

5.6. Normalde istenilen dil desteği olan ancak ALICI’ya teslim edilen hesabın açıldığı ülkedeki sınırlama ve kısıtlamalar nedeni ile istenilen dil ayarı yapılamayan oyunlar (FIFA serisi vb.) olabilir. ALICI siparişi verirken bu durumun gerçekleşebileceğini ve itiraz hakkı bulunmadığını kabul etmiş sayılır. SATICI, ALICI’nın bu duruma itirazına rağmen ödemeyi iade etmeme hakkını saklı tutar.

5.7. Madde 10’da belirtilen garanti kapsamı dışındaki hesabın kapanması, oyununun oynanamaz hale gelmesi, oyun dilinin değiştirilememesi, hediye oyunların deaktive olması, oyunlara kilit gelmesi, online oynama özelliğinin kapanması gibi durumların hiçbirinde SATICI ödemeyi iade etmeme hakkını saklı tutar.

Madde 6 – Alıcının Hak ve Yükümlülükleri

6.1. ALICI, sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

6.2. ALICI, sipariş vermekle birlikte işbu sözleşmenin hükümlerini kabul etmiş sayıldığını ve sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun ödemeyi yapacağını kabul ve taahhüt eder.

6.3. ALICI, aldığı hesabı iade etmek istemesi durumunda her ne suretle olursa olsun hesaba giriş yapmamayı ve oyunları indirmemeyi kabul ve taahhüt eder.

Madde 7 – Sipariş/Ödeme Prosedürü

Sipariş: 

Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dahil TL tutarı (Taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) alıcı tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının POS’u üzerinden işleme alınır. Bu nedenle siparişler, sevk edilmeden önce müşteriye sipariş onay maili gönderilir. Sipariş onay maili gönderilmeden, ve onaylanmadan teslimat yapılmaz. Onay mailinin iletilmesi için elektronik posta adresini doğru girmek ALICI’nın sorumluluğundadır. ALICI sipariş verirken onay mailini onaylamadığı takdirde teslimatın aksayabileceğini ve onay maili onaylanana kadar teslimatın gerçekleştirilemeyeceğini kabul etmiş sayılır.

Süreçteki herhangi bir aksama durumu ya da kredi kartı ile ilgili ortaya çıkabilecek problemler alıcıya sözleşmede belirttiği telefon/faks/e-mail yollarından biri veya birkaçı kullanılmak sureti ile bildirilir. Gerekirse alıcıdan bankası ile görüşmesi istenebilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı andır.

Ödeme: 

https://oyuncuzdanim.com da, internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen alıcılara nakit havale ile sipariş imkanları sunulmamaktadır. 

Madde 8 – Sevkiyat/Teslimat Prosedürü

Sevkiyat:

Sipariş onayı mailinin onaylanması ile birlikte, ürün/ürünler teslimat sürecine girecektir. Siparişler genelde 1 (bir) iş günü içerisinde sevkiyata geçecektir ancak SATICI yoğunluk durumuna göre sevkiyata geçme süresini uzatma hakkını saklı tutar.

Teslimat: 

Ürün/ürünler ALICI’nın sipariş sırasında belirttiği Instagram hesabı üzerinden teslim edilecektir. Satıcı teslimat süresini uzatma hakkını kendisinde saklı tutar.

Yoğunluk durumlarında SATICI teslimatı geciktirmeyi ve/veya teslimat süresini uzatma hakkını kendisinde saklı tutar. ALICI sipariş verirken bu maddeleri kabul etmiş sayılır ve teslimat süresine itiraz etme hakkı yoktur. Özellikle FIFA serisi, Call of Duty: Modern Warfare gibi yüksek talep olan oyunların teslimatı geciktirilebilir ve ALICI sipariş verirken bu durumu kabul etmiş sayılır. Bu beyan önceden yapıldığı için SATICI, ALICI’nın bu duruma itirazı ile ödemeyi geri verme yükümlülüğüne sahip değildir.

Madde 9 – Ürün İade ve Cayma Hakkına İlişkin Prosedürü

Ürün İade:

ALICI, aldığı hesabı iade etmek istemesi durumunda ne suretle olursa olsun hesaba giriş yapmamayı ve oyunları indirmemeyi kabul ve taahhüt eder.

Madde 10 – Garanti

https://oyuncuzdanim.com internet sitesinden alınan oyunların garanti süresi yalnızca 6 (altı) aydır. 

Garanti kapsamının devam etmesi için ALICI’nın kurulum ve oyunları Sony sunucularından indirilme sürecinden sonra hesaba hiçbir koşul altında giriş yapmamış olması ve oyun paketleri ve/veya verilen hesabı hiçbir şekilde silmemiş olması gerekmektedir. İkinci kez giriş yapılan veya silinen oyunların ve/veya hesapların garantisi geçersiz sayılacaktır.

Hesapların ve/veya oyunların dilinin değiştirilememesi garanti kapsamında değildir ve SATICI bu durumda yardımda bulunmak yükümlülüğünde değildir.

Garanti kapsamının bitmesinden sonra hesapların ve/veya oyunların kilitlenmesi, online oynama özelliğinin yitirilmesi, oyunların silinmesi gibi durumların hiçbirinde satıcı yeni bir hesap vermek ve/veya yardımcı olmak yükümlülüğünde değildir.

ALICI sipariş verirken garanti kapsamı ve garantiyi geçersiz kılan hususları kabul etmiş, bu beyanlara uygun hareket edeceğini taahhüt etmiş bulunmaktadır.

Madde 11 – Gizlilik

ALICI tarafından iş bu sözleşmede belirtilen bilgiler ile ödeme yapmak amacı ile SATICI’ya bildirdiği bilgiler SATICI tarafından 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır.

SATICI bu bilgileri sadece idari/yasal zorunluluğun mevcudiyeti çerçevesinde açıklayabilecektir. Araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma dahilinde SATICI kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makama sağlayabilir.

Kredi kartı bilgileri kesinlikle saklanmaz, kredi kartı bilgileri sadece tahsilat işlemi sırasında ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek provizyon alınması için kullanılır ve provizyon sonrası sistemden silinir.

Alıcıya ait e-posta adresi, posta adresi ve telefon gibi bilgiler yalnızca satıcı tarafından standart ürün teslim ve bilgilendirme prosedürleri için kullanılır.